Використання граніту

Граніт латинською мовою granum означає «зернистий». Граніт – це зерниста гірська порода, що володіє неабиякими експлуатаційними характеристиками. Він поширений по всій земній кулі і входить до складу кори Землі. Матеріалом для створення граніту є магма, яка остигає у внутрішніх шарах кори. Під тиском в процесі охолодження утворюється зерниста, кристалічна структура.

Від виробництво граніту в україні і швидкості охолодження і глибини залягання граніт може володіти дрібнозернистою (фракція менше 2мм), середньозернистою (фракція 2 – 10мм) і крупнозернистою структурою (більше 10 мм фракція). Щільний і однорідний граніт має підвищену вологостійкість. Залежно від глибини залягання кристалізуючої породи, розрізняють кілька видів граніту. При наявності невеликих просторів між зернами (кристалами) такий граніт називають мікролітовим. Породи зі значними порожнинами, порожніми або заповненими мінералами називають комірчастим або друзовим гранітом.

Зерниста структура граніту складається з кристалів кварцу, слюди, польового шпату, які в різній пропорції надають граніту текстуру і колір, від чого колірна гамма гранітів безмежна. Наприклад, амазоніт, зелений польовий шпат надає блакитно-зелений колір граніту, а калієвий польовий шпат надає граніту зелений колір. Особливо цінують в граніті колірну стійкість матеріалу, яка не вицвіта з часом.

Щільний граніт має підвищену міцність і зносостійкість, що дозволяє використовувати граніт в промислових цілях, в декоративно-прикладній галузі, при зовнішніх роботах в архітектурі. Також з граніту роблять ритуальні пам’ятники, постаменти та меморіальні споруди. З граніту виготовляють різноманітні побутові вироби. Його повсюдно використовують для облицювання стін і підлоги. Використовуючи граніт різного кольору, створюють монументальні панно, всіляку меблі, а також окремі елементи інтер’єру. Внутрішнє облицювання гранітом застосовується в громадських місцях у кінотеатрах, музеях, метро, бібліотеках і т.д.

Люди мистецтва використовують цей матеріал для створення скульптур, монументів, всіляких ансамблів, так як при обробці матеріал дозволяє отримувати фігури точних розмірів з необхідними пропорціями, аж до нанесення дрібних деталей, особливої ??текстури на поверхні граніту. Для організації особливих екстер’єрів з нього виготовляють парапети, всілякі клумби, облицьовують п’єдестали пам’ятників. Для створення інтер’єрів з граніту виготовляють сходи, сходи, колони, балясини і навіть кулі правильної форми. З нього викладають фундамент, цокольний поверх будівлі, а в деяких випадках і всю будівлю.

Граніт у вигляді плит з різною фактурою, отриманої шляхом обробки лицьової поверхні, використовують для зовнішнього облицювання фасадів будівель, створення розкішних або строгих концепцій. Область застосування граніту безмежна. Граніт – вічний матеріал, що використовується людством багато тисяч років, як міцний матеріал в утилітарних цілях і як розкішний, гарний матеріал з естетичного боку